Neatkarīgā teātra „Dirty Deal Teatro” izrāde „Mārupīte”.


Balstoties uz HIDROTOX projekta laikā iegūtajiem ekotoksikoloģisko testu rezultātiem, projekta darbinieki sniedza konsultāciju, atbalstīja radošo grupu no neatkarīgā teātra „Dirty Deal Teatro” sakarā ar 2011. gadā notikušo ugunsgrēku Mārupē un tā radīto kaitējumu dabai (skat. 1.att).


1.attēls. Foto no izrādes „Mārupīte” programmas.

Radošā komanda no „Dirty Deal Teatro” (režisors - Valters Sīlis, dramaturgs - Jānis Balodis, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, komponists – Edgars Raginskis, izrādē piedalās - Daiga Kažociņa, Edgars Raginskis, Valters Sīlis, Jānis Balodis) par šo notikumu sagatavoja muzikālu teātra izrādi-pārgājienu „Mārupīte”. Izrāde piedzīvoja pirmizrādi 8.augustā (2. attēls).


2.attēls. Izrādes dramaturgs un dalībnieks Jānis Balodis izrādes laikā Mārupītes upē.

Izrādes apraksts „Kad tu pēdējo reizi esi izgājis tādā kārtīgā pastaigā pa Rīgu? Tādā pastaigā, uz kuru jāvelk gumijas zābaki un somā līdzi jāpaņem lietusmētelis? Šajā pārgājienā mēs no Māras dīķa dosimies gar Mārupīti. Pa ceļam noteikti satiksim pīlēnus un ciemosimies kādā piepilsētas mājā uz tēju un cepumiem, kā arī ļoti iespējams, ka mūs sagaida vēl citi piedzīvojumi”. Režisors Valters Sīlis pats par šo izrādi saka: „Mārupītes piesārņojums tiek uzskatīta par otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā. Taču gadu pēc tā liekas, ka viss šis šausmīgais notikums ir aizgājis tālā pagātnē. Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina savus pīlēnus un pavasarī Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldas Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tikai laimējās ievilkt centrālo ūdensapgādi ar atlaidēm. Bet varbūt katastrofa ir vienkārši ļoti veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu. Taču iespējams nāksies atrast kaut ko pavisam citu. ”
Vairāk par neatkarīgo teātri „Dirty Deal Teatro” un izrādi „Mārupīte” skatīt http://dirtydeal.lv/teatro/2012/07/13/marupite/ .